POZNAJ WYJĄTKOWOŚĆ

Szkoła Wizażu i Stylizacji Anity Folaron wielokrotnie okrzyknięta najlepszą szkołą wizażu w Polsce, od 20 lat kształci wizażystów, czeladników i mistrzów zawodu wizażu, laureatów mistrzostw Polski, mistrzów Europy oraz tworzy liderów branży. Na jej sukces składa się wyjątkowość doceniona przez dziesiątki instytucji i tysiące osób prywatnych. Poniżej przedstawiamy wybrane z nich.

Wyróżniki

Szkoła Wizażi i Stylizacji Anity Folaron wyróżnia się spełnieniem wymogów Ministerstwa Edukacji Narodowej w zakresie standardów jakościowych placówki oraz programów nauczania i sposobu prowadzenia szkoleń. W 2011 roku Szkoła otrzymała Akredytację Wielkopolskiego Kuratorium Oświaty o numerze: 015/35/11

Programy nauczania przygotowane są przez twórczynię zawodu wizażystka-stylistka w Polsce. Zakres merytoryczny szkoleń pokrywa się ze stworzonym przez Anitę Folaron programem państwowego egzaminu zawodowego.
Głównymi wykładowcami w Szkole są:
- pierwszy w Polsce mistrz wizażu, Anita Folaron
- mistrz fryzjerstwa oraz mistrz kosmetologii, Marzena Bilińska-Fiałkowaska.

Szkoła Anity Folaron, jako jedyna instytucja szkoleniowa w Polsce zapewnia możliwość przystąpienia do egzaminu czeladniczego na terenie swojej placówki, w dniu egzaminu końcowego Szkolenia Rocznego. Uczestnik może zatem jednego dnia odbyć dwa egzaminy i otrzymać zarówno Dyplom Szkoły Wizażu i Stylizacji Anity Folaron jak i Świadectwo Czeladnicze.

Szkoła Anity Folaron, jako jedyna w Polsce oferuje Szkolenie Roczne, którego praktyki honorowane są przez Wielkopolską Izbę Rzemieślniczą jako tożsame z praktyką zawodową niezbędną do przystąpienia do egzaminu czeladniczego. Absolwent może zatem przystąpić do tegoż egzaminu w dowolnym terminie po ukończeniu Szkolenia Rocznego

W 1996 roku Anita Folaron, jako doświadczona wizażystka wstąpiła na drogę wykładowcy i nauczyciela, nauczając swego kunsztu na jednych z pierwszych szkoleń z makijażu w Polsce, które organizowała w sali swojego domu w Skórzewie (Poznań).

Zdobywszy szerokie uznanie, zorganizowała i przeprowadziła w następnych latach projekty szkoleniowe w ramach których brało udział niekeidy po 120 osób jednocześnie (np. projekt "Przez Kwalifikacje do Piękna" Poznań 2006r. - nagroda Najlepsi w Wielkopolsce).

W 2006r w celu ureglamentowania nauczanej profesji Anita stworzyła autorski program zawodu "wizażystka" stanowiący podstawę dodania go do Klasyfikacji Zawodów pod osobnym numerem (dziś: 514208).

Niewiele później Anita zainicjowała projekt budowy budynku Szkoły Wizażu i Stylizacji Anity Folaron przy domu w Skórzewie, który został zaprojektowany i wyposażony wg najwyższych standardów europejskich.

Dzięki takiej placówki, jako uzupełnienia do programów szkoleniowych twórczyni zawodu, Szkoła otrzymała pierwszą w Polsce Akredytację Kuratorium Oświaty dla prywatnej szkoły wizażu.

W czasie ostatnich 23 lat pracy jako wizażystka/stylistka oraz blisko 20 lat jako szkoleniowiec, Anita współpracowała z wieloma osobistościami ze świata mody, biznesu, showbiznesu i polityki, angażując się w projekty i wydarzenia jak Miss Polonia czy wieloletnia organizacja Międzynarodowych Mistrzostw Polski w Makijażu Profesjonalnym.

Szkoła, posiadając wpis do Rejestru Instytucji Szkoleniowych (2.30/00061/2016) prowadzi współpracę z powiatowymi oraz wojewódzkimi urzędami pracy, dzięki czemu daje możliwość uzyskania dofinansowania dla uczestników kursów i szkoleń.

Odznaczenia i współpraca

*Obrazy o charakterze poglądowym - mogą różnić się od oryginałów.