Szkoła Makijażu Wizażu i Stylizacji Anity Folaron, O Szkole, Szkoła Makijażu, Wizażu i Stylizacji Anity Folaron

Poznaj wyjątkowość

Szkoła Wizażu i Stylizacji Anity Folaron wielokrotnie okrzyknięta najlepszą szkołą wizażu w Polsce, od 20 lat kształci wizażystów, czeladników i mistrzów zawodu wizażu, laureatów mistrzostw Świata, Europy i Polski oraz tworzy liderów branży. Na jej sukces składa się wyjątkowość doceniona przez dziesiątki instytucji i tysiące osób prywatnych.

Ponad 25 lat doświadczenia

1995 – Początek Szkoły

W 01.01.1995 roku Anita Folaron, jako doświadczona wizażystka otworzyła Szkołę Wizażu i wstąpiła tym samym na drogę wykładowcy i nauczyciela. Od tej pory naucza swego kunsztu na jednych z pierwszych szkoleń z makijażu w Polsce, które organizowała w sali swojego domu w Skórzewie (Poznań). 

2004 – Rozgłos

Zdobywszy szerokie uznanie, zorganizowała i przeprowadziła w następnych latach projekty szkoleniowe, w ramach których brało udział niekiedy po 120 osób jednocześnie (np. projekt “Przez Kwalifikacje do Piękna” Poznań 2006r. – nagroda Najlepsi w Wielkopolsce). 

2006 – Stworzenie Zawodu Wizażu

W 2006r w celu ureglamentowania nauczanej profesji Anita stworzyła autorski program zawodu “wizażystka” stanowiący podstawę dodania go do Klasyfikacji Zawodów pod osobnym numerem (dziś: 514208). 

2007 – Dzisiejsza Placówka – Akredytacja Kuratorium Oświaty

Niewiele później Anita zainicjowała projekt budowy budynku Szkoły Wizażu i Stylizacji Anity Folaron przy domu w Skórzewie, który został zaprojektowany i wyposażony wg najwyższych standardów europejskich. 
Dzięki takiej placówce, jako uzupełnienia do autorskich programów nauczania Anity Folaron, Szkoła otrzymała pierwszą w Polsce Akredytację Kuratorium Oświaty dla prywatnej szkoły wizażu.

1996-2018 – Działalność Międzynarodowa

W czasie ostatnich 25 lat pracy jako wizażystka/stylistka oraz 22 lat jako szkoleniowiec, Anita współpracowała z wieloma osobistościami ze świata mody, biznesu, showbiznesu i polityki, angażując się w krajowe i międzynarowode projekty oraz wydarzenia jak Mistrzostwa Świata 2017, Sambodrom Rio deJaneiroMiss Polonia 2008 / 2014, czy 14-letnia organizacja Międzynarodowych Mistrzostw Polski w Makijażu Profesjonalnym.

2017-2019 – Aktualne Projekty

Od czasu wstąpienia do Komisji Jury Mistrzostw Świata (Neapol 2017), Anita nawiązała wiele nowych owocnych współprac z ekspertami z zagranicy, dzięki którym uczestnicy szkoleń z cyklu International MasterClass mogą uczyć się makijażu i stylizacji na specjalnie organizowanych warsztatach.

Grupa “MaterClass Team” złożona z wybranych uczestników wspomnianych warsztatów korzysta z możliwości aktywnego udziału w dużych wydarzeniach branżowych jak uczestnictwo w Mistrzostwach Świata, czy prezentowanie swoich prac w formie pokazu na scenie głównej największych targów kosmetycznych w Polsce.

Od 2019 roku, Anita jest Prezydentem CMC Poland – światowej organizacji fryzjersko-kosmetycznej – w dziale kosmetyka i makeup.

Utworzenie zawodu wizażu w 2006r.

Szkoła Makijażu Wizażu i Stylizacji Anity Folaron, O Szkole, Szkoła Makijażu, Wizażu i Stylizacji Anity Folaron

W imieniu Wielkpolskiej Izby Rzemieślniczej w Poznaniu wyrażam podziękowania dla Pani Anity Folaron za opracowanie autorskiego programu w zawodzie wizazystki. Pani inicjatywa oraz wszelkie działania na tym polu przyczyniły się do wprowadzenia nowego zawodu Wizażystki […] oraz stworzenia standardów egzaminacyjnych umożliwiających powołanie komisji egzaminacyjnej […] Pani działania umożliwiają dużej grupie zainteresowanych osób potwierdzenie uzyskanych kwalifikacji zawodowych.

Dyrektor Wielkopolskiej Izby Rzemieślniczej w Poznaniu
TOMASZ WIKA

Odznaczenia i współpraca

Co wyróżnia Szkołę twórczyni zawodu wizażu?

AKREDYTACJA KURATORIUM OŚWIATY

Szkoła Wizażi i Stylizacji Anity Folaron wyróżnia się spełnieniem wymogów Ministerstwa Edukacji Narodowej w zakresie standardów jakościowych placówki oraz programów nauczania i sposobu prowadzenia szkoleń. W 2011 roku Szkoła otrzymała Akredytację Wielkopolskiego Kuratorium Oświaty o numerze: 015/35/11

NAJWYŻSZY POZIOM MERYTORYCZNY W POLSCE

Programy nauczania przygotowane są przez twórczynię zawodu wizażystka-stylistka w Polsce. Zakres merytoryczny szkoleń pokrywa się ze stworzonym przez Anitę Folaron programem państwowego egzaminu zawodowego.

KWALIFIKACJE i DYPLOMY

Uczestnicy Kursu Makijażu Profesjonalnego otrzymują zaświadczenie MEN oraz Certyfikat ukończenia kursu Akredytowanej Szkoły Wizażu i Stylizacji

Absolwenci Szkolenia Rocznego otrzymują wysoce honorowany, dwujęzyczny, Dyplom Akredytowanej Szkoły Wizażu i Stylizacji, zaświadczenie Ministerstwa Edukacji Narodowej, oraz tytuł Wizażysta/Stylista i Stylista Fryzur, oraz możliwość przystąpienia do egzaminu czeladniczego bez dodatkowych staży.

PONAD 25 LAT DOŚWIADCZENIA

W 1996 roku Anita Folaron, jako doświadczona wizażystka wstąpiła na drogę wykładowcy i nauczyciela, nauczając swego kunsztu na jednych z pierwszych szkoleń z makijażu w Polsce, które organizowała w sali swojego domu w Skórzewie (Poznań). 

Zdobywszy szerokie uznanie, zorganizowała i przeprowadziła w następnych latach projekty szkoleniowe w ramach których brało udział niekeidy po 120 osób jednocześnie (np. projekt “Przez Kwalifikacje do Piękna” Poznań 2006r. – nagroda Najlepsi w Wielkopolsce). 

W 2006r w celu ureglamentowania nauczanej profesji Anita stworzyła autorski program zawodu “wizażystka” stanowiący podstawę dodania go do Klasyfikacji Zawodów pod osobnym numerem (dziś: 514208). 

Niewiele później Anita zainicjowała projekt budowy budynku Szkoły Wizażu i Stylizacji Anity Folaron przy domu w Skórzewie, który został zaprojektowany i wyposażony wg najwyższych standardów europejskich. 
Dzięki takiej placówki, jako uzupełnienia do programów szkoleniowych twórczyni zawodu, Szkoła otrzymała pierwszą w Polsce Akredytację Kuratorium Oświaty dla prywatnej szkoły wizażu. 

W czasie ostatnich 23 lat pracy jako wizażystka/stylistka oraz blisko 20 lat jako szkoleniowiec, Anita współpracowała z wieloma osobistościami ze świata mody, biznesu, showbiznesu i polityki, angażując się w projekty i wydarzenia jak Miss Polonia czy wieloletnia organizacja Międzynarodowych Mistrzostw Polski w Makijażu Profesjonalnym. 

SZKOLENIA DOFINANSOWANE

Szkoła, posiadając wpis do Rejestru Instytucji Szkoleniowych (2.30/00061/2016) prowadzi współpracę z powiatowymi oraz wojewódzkimi urzędami pracy, dzięki czemu daje możliwość uzyskania dofinansowania dla uczestników kursów i szkoleń.