— NASZA HISTORIA. MISJA. CELE.

O szkole. Poznaj wyjątkowość.

— NAJLEPSZA SZKOŁA WIZAŻU W POLSCE

Szkoła Wizażu i Stylizacji Anity Folaron

wielokrotnie okrzyknięta najlepszą szkołą wizażu w Polsce.

Od 20 lat kształci wizażystów, czeladników i mistrzów zawodu wizażu, laureatów mistrzostw Świata, Europy i Polski oraz tworzy liderów branży.
Na jej sukces składa się wyjątkowość doceniona przez dziesiątki instytucji i tysiące osób prywatnych.

 • 1995 Początek Szkoły

  W 01.01.1995 roku Anita Folaron, jako doświadczona wizażystka otworzyła Szkołę Wizażu i wstąpiła tym samym na drogę wykładowcy i nauczyciela. Od tej pory naucza swego kunsztu na jednych z pierwszych szkoleń z makijażu w Polsce, które organizowała w sali swojego domu w Skórzewie (Poznań).
 • 2004 Rozgłos

  Zdobywszy szerokie uznanie, zorganizowała i przeprowadziła w następnych latach projekty szkoleniowe, w ramach których brało udział niekiedy po 120 osób jednocześnie (np. projekt “Przez Kwalifikacje do Piękna” Poznań 2006r. – nagroda Najlepsi w Wielkopolsce).
 • 2006 Stworzenie Zawodu Wizażu

  2006 – Stworzenie Zawodu Wizażu W 2006r w celu ureglamentowania nauczanej profesji Anita stworzyła autorski program zawodu “wizażystka” stanowiący podstawę dodania go do Klasyfikacji Zawodów pod osobnym numerem (dziś: 514208).
 • 2007 Dzisiejsza Placówka – Akredytacja Kuratorium Oświaty

  Niewiele później Anita zainicjowała projekt budowy budynku Szkoły Wizażu i Stylizacji Anity Folaron przy domu w Skórzewie, który został zaprojektowany i wyposażony wg najwyższych standardów europejskich. Dzięki takiej placówce, jako uzupełnienia do autorskich programów nauczania Anity Folaron, Szkoła otrzymała pierwszą w Polsce Akredytację Kuratorium Oświaty dla prywatnej szkoły wizażu.
 • 1996-2018 Działalność Międzynarodowa

  W czasie ostatnich 25 lat pracy jako wizażystka/stylistka oraz 22 lat jako szkoleniowiec, Anita współpracowała z wieloma osobistościami ze świata mody, biznesu, showbiznesu i polityki, angażując się w krajowe i międzynarowode projekty oraz wydarzenia jak Mistrzostwa Świata 2017, Sambodrom Rio deJaneiro, Miss Polonia 2008 / 2014, czy 14-letnia organizacja Międzynarodowych Mistrzostw Polski w Makijażu Profesjonalnym.
 • 2017-2019 Aktualne Projekty

  Od czasu wstąpienia do Komisji Jury Mistrzostw Świata (Neapol 2017), Anita nawiązała wiele nowych owocnych współprac z ekspertami z zagranicy, dzięki którym uczestnicy szkoleń z cyklu International MasterClass mogą uczyć się makijażu i stylizacji na specjalnie organizowanych warsztatach. Grupa “MaterClass Team” złożona z wybranych uczestników wspomnianych warsztatów korzysta z możliwości aktywnego udziału w dużych wydarzeniach branżowych jak uczestnictwo w Mistrzostwach Świata, czy prezentowanie swoich prac w formie pokazu na scenie głównej największych targów kosmetycznych w Polsce.
 • Od 2019 roku Anita jest Prezydentem CMC Poland,

  światowej organizacji fryzjersko-kosmetycznej – w dziale kosmetyka i makeup.
— WPROWADZENIE NOWEGO ZAWODU WIZAŻYSTKI

Utworzenie zawodu wizażu w 2006 roku


W imieniu Wielkpolskiej Izby Rzemieślniczej w Poznaniu wyrażam podziękowania dla Pani Anity Folaron za opracowanie autorskiego programu w zawodzie wizazystki. Pani inicjatywa oraz wszelkie działania na tym polu przyczyniły się do wprowadzenia nowego zawodu Wizażystki […] oraz stworzenia standardów egzaminacyjnych umożliwiających powołanie komisji egzaminacyjnej […] Pani działania umożliwiają dużej grupie zainteresowanych osób potwierdzenie uzyskanych kwalifikacji zawodowych.

Tomasz Wika, Dyrektor Wielkopolskiej Izby Rzemieślniczej w Poznaniu

— NASZE WYRÓŻNIENIA

Dyplomy, wyróżnienia i współpraca

Z ogromną przyjemnością zapraszamy do zapoznania się z licznymi dowodami uznania naszej pracy, za które jesteśmy bardzo wdzięczni.

Oto niektóre z nich:

— NAJLEPSZA SZKOŁA WIZAŻU I STYLIZACJI W POLSCE

Ponad 25 lat doświdczenia

W 1996 roku Anita Folaron, jako doświadczona wizażystka wstąpiła na drogę wykładowcy i nauczyciela, nauczając swego kunsztu na jednych z pierwszych szkoleń z makijażu w Polsce, które organizowała w sali swojego domu w Skórzewie (Poznań).

Zdobywszy szerokie uznanie, zorganizowała i przeprowadziła w następnych latach projekty szkoleniowe w ramach których brało udział niekeidy po 120 osób jednocześnie (np. projekt “Przez Kwalifikacje do Piękna” Poznań 2006r. – nagroda Najlepsi w Wielkopolsce).

W 2006r w celu ureglamentowania nauczanej profesji Anita stworzyła autorski program zawodu “wizażystka” stanowiący podstawę dodania go do Klasyfikacji Zawodów pod osobnym numerem (dziś: 514208).

Niewiele później Anita zainicjowała projekt budowy budynku Szkoły Wizażu i Stylizacji Anity Folaron przy domu w Skórzewie, który został zaprojektowany i wyposażony wg najwyższych standardów europejskich.

Dzięki takiej placówki, jako uzupełnienia do programów szkoleniowych twórczyni zawodu, Szkoła otrzymała pierwszą w Polsce Akredytację Kuratorium Oświaty dla prywatnej szkoły wizażu.

W czasie ostatnich 23 lat pracy jako wizażystka/stylistka oraz blisko 20 lat jako szkoleniowiec, Anita współpracowała z wieloma osobistościami ze świata mody, biznesu, showbiznesu i polityki, angażując się w projekty i wydarzenia jak Miss Polonia czy wieloletnia organizacja Międzynarodowych Mistrzostw Polski w Makijażu Profesjonalnym.
— CO NAS WYRÓŻNIA

Oto co wyróżnia szkołę twórczyni zawodu wizażu:Najwyższy poziom merytoryczny w Polsce

Programy nauczania przygotowane są przez twórczynię zawodu wizażystka-stylistka w Polsce. Zakres merytoryczny szkoleń pokrywa się ze stworzonym przez Anitę Folaron programem państwowego egzaminu zawodowego.Szkolenia dofinansowane

Szkoła, posiadając wpis do Rejestru Instytucji Szkoleniowych (2.30/00061/2016) prowadzi współpracę z powiatowymi oraz wojewódzkimi urzędami pracy, dzięki czemu daje możliwość uzyskania dofinansowania dla uczestników kursów i szkoleń.Kwalifikacje i dyplomy

Uczestnicy Kursu Makijażu Profesjonalnego otrzymują zaświadczenie MEN oraz Certyfikat ukończenia kursu Akredytowanej Szkoły Wizażu i Stylizacji. Absolwenci Szkolenia Rocznego otrzymują wysoce honorowany, dwujęzyczny, Dyplom Akredytowanej Szkoły Wizażu i Stylizacji, zaświadczenie Ministerstwa Edukacji Narodowej, tytuł Wizażysta/Stylista i Stylista Fryzur oraz możliwość przystąpienia do egzaminu czeladniczego bez dodatkowych staży.Akredytacja Kuratorium Oświaty

Szkoła Wizażi i Stylizacji Anity Folaron wyróżnia się spełnieniem wymogów Ministerstwa Edukacji Narodowej w zakresie standardów jakościowych placówki oraz programów nauczania i sposobu prowadzenia szkoleń. W 2011 roku Szkoła otrzymała Akredytację Wielkopolskiego Kuratorium Oświaty o numerze: 015/35/11.

— DOŁĄCZ DO NAJLEPSZYCH

Zapoznaj się z naszą ofertą:

— OBEJRZYJ GALERIĘ

Zobacz prace uczennic, wydarzenia oraz przestrzenie szkoły

— OPINIE O NAS

Co sądzą o nas nasze uczennice i absolwenci?

Przeczytaj opinie osób, które już skorzystały na współpracy z nami.

 • blank

  Idealna szkoła , która daje ogromne możliwości rozwoju :) polecam z całego serca :)) atmosfera cudowna!

  Marta Łuczak
  Czeladnik Wizażu i Stylizacji, Fryzjer
 • blank

  Życzę wszystkim miłośnikom makijażu spotkania się z Panią Anitą ❤ Jej wiedza, osobowość oraz optymizm są imponujące! Pochłaniając tajniki wizażu i makijażu ogrzewałam się w Słońcu energii Pani Anity!

  Róża Wróblewska
  Czeladnik Wizażu i Stylizacji
 • blank
  Szkoła, która jest stworzona z myślą o osobach niewyżytych kreatywnie:) Wprowadza w świat wizażu widziany oczami jego twórczyni – pani Anity Folaron. Ten świat to jej wiedza, pasja i kreacja. Nauczyłam się, że wizaż to nie tylko makijaż. To kolor, kształt, biżuteria, zmysł, poczucie estetyki… Kompleksowy program szkoły sprawia, że z zajęć na zajęcia, zaczynasz dostrzegać, nowe drogi rozwoju i możliwości, w zawodzie jakim jest Wizażystka – Stylistka.
  Agnieszka Matelska
  Specjalista ds. szkoleń / Wizażystka-Stylistka
 • blank

  Dziekuję za to, że mogę uczyć się od najlepszych, Pani Anita nie tylko jest mistrzem wizażu, ale także życia… mało ludzi o takim sercu.. a wiedza i nauka którą tu zdobywamy jest ogromna.. Pasja…

  Kamila Kubik
  Czeladnik Wizażu i Stylizacji, Fryzjer
 • blank

  Najlepsze miejsce pod słońcem!!!! tutaj każdy czuje się swobodnie i jest na prawdę sobą!! Najlepsza Nauczycielka i najlepsza Ekipa!!!!

  Agnieszka Sękowska
  Czeladnik Wizażu i Stylizacji, Fryzjer
 • blank
  Najlepsza szkoła wizażu i stylizacji na świecie! Pani Anita to anioł i mistrz w swoim fachu! Atmosfera mega ciepła i sympatyczna. Uwielbiam, ubóstwiam i dzięki takim osobom, które przelewają swoją miłość i pasję na innych warto spełniać swoje marzenia! Marieta Waszak

  Mua

  Marieta Waszak
  Mua
 • blank

  Polecam szkołę Pani Anity Folaron !!! Wiedza i praktyka na najwyższym poziomie oraz przemiła atmosfera. Wspaniały okres w moim życiu… za co jeszcze raz dziękuje!

  Katarzyna Duchoń
  Mistrz zawodu Wizażystka-Stylistka / Mistrz Fryzjerstwa
 • blank
  Gorąco polecam wszystkim Szkołę Wizażu i Stylizacji Anity Folaron! Wiedza i wspaniałe doświadczenia jakich doświadczycie w szkole jest najlepszym możliwym startem w zawodzie wizażysty! Pani Anita jest osobą miłą, rzetelnie przekazującą wiedzę i pomocną w dalszych sukcesach i spełnianiu marzeń. Ja sama lepszej szkoły nie mogłam wybrać.
  Marta Czaplicka
  V-ce MISTRZYNI ŚWIATA w Makijażu Profesjonalnym Wizażystka - Stylistka
 • blank

  Szkoła Pani Anity to miejsce pełne pasji, merytorycznych treści i zaangażowania. Tu spełniają się marzenia, tu chce się wracać po więcej! <3 serdecznie polecam od 15 lat :)

  Maia Dec
  Mistrzyni Polski w Makijażu Profesjonalnym / Wizażystka-Stylistka
— MASZ PYTANIA?

Napisz do nas! Odpowiemy tak szybko, jak to możliwe.

Szkoła Makijażu, Wizażu i Stylizacji Anity Folaron

Kontakt
Poznańska 111
60-185 Skórzewo
Poznań

+48 508 143 398

biuro@folaron.pl


Znajdź nas na:

Wyślij do nas wiadomość