POZNAJ WYJĄTKOWOŚĆ

Szkoła Wizażu i Stylizacji Anity Folaron wielokrotnie okrzyknięta najlepszą szkołą wizażu w Polsce, od 20 lat kształci wizażystów, czeladników i mistrzów zawodu wizażu, laureatów mistrzostw Polski, mistrzów Europy oraz tworzy liderów branży. Na jej sukces składa się wyjątkowość doceniona przez dziesiątki instytucji i tysiące osób prywatnych. Poniżej przedstawiamy wybrane z nich.

Ponad 25 lat doświadczenia

1995

Początek Szkoły

W 01.01.1995 roku Anita Folaron, jako doświadczona wizażystka otworzyła Szkołę Wizażu i wstąpiła tym samym na drogę wykładowcy i nauczyciela. Od tej pory naucza swego kunsztu na jednych z pierwszych szkoleń z makijażu w Polsce, które organizowała w sali swojego domu w Skórzewie (Poznań).

Rozgłos

Zdobywszy szerokie uznanie, zorganizowała i przeprowadziła w następnych latach projekty szkoleniowe w ramach których brało udział niekeidy po 120 osób jednocześnie (np. projekt "Przez Kwalifikacje do Piękna" Poznań 2006r. - nagroda Najlepsi w Wielkopolsce).

Stworzenie Zawodu Wizażu

W 2006r w celu ureglamentowania nauczanej profesji Anita stworzyła autorski program zawodu "wizażystka" stanowiący podstawę dodania go do Klasyfikacji Zawodów pod osobnym numerem (dziś: 514208).

Dzisiejsza Placówka

Niewiele później Anita zainicjowała projekt budowy budynku Szkoły Wizażu i Stylizacji Anity Folaron przy domu w Skórzewie, który został zaprojektowany i wyposażony wg najwyższych standardów europejskich.
Dzięki takiej placówce, jako uzupełnienia do autorskich programów nauczania, Szkoła otrzymała pierwszą w Polsce Akredytację Kuratorium Oświaty dla prywatnej szkoły wizażu.

1996 - 2018

Międzynarodowa Działalność

W czasie ostatnich 25 lat pracy jako wizażystka/stylistka oraz 22 lat jako szkoleniowiec, Anita współpracowała z wieloma osobistościami ze świata mody, biznesu, showbiznesu i polityki, angażując się w krajowe i międzynarowode projekty oraz wydarzenia jak Mistrzostwa Świata 2017, Sambodrom Rio deJaneiroMiss Polonia 2008 / 2014, czy 14-letnia organizacja Międzynarodowych Mistrzostw Polski w Makijażu Profesjonalnym.

Utworzenie zawodu wizażu w 2006r.

W imieniu Wielkpolskiej Izby Rzemieślniczej w Poznaniu wyrażam podziękowania dla Pani Anity Folaron za opracowanie autorskiego programu w zawodzie wizazystki. Pani inicjatywa oraz wszelkie działania na tym polu przyczyniły się do wprowadzenia nowego zawodu Wizażystki [...] oraz stworzenia standardów egzaminacyjnych umożliwiających powołanie komisji egzaminacyjnej [...] Pani działania umożliwiają dużej grupie zainteresowanych osób potwierdzenie uzyskanych kwalifikacji zawodowych.

Dyrektor Wielkopolskiej Izby Rzemieślniczej w Poznaniu

TOMASZ WIKA

Odznaczenia i współpraca

Co wyróżnia Szkołę twórczyni zawodu wizażu?

Szkoła Wizażi i Stylizacji Anity Folaron wyróżnia się spełnieniem wymogów Ministerstwa Edukacji Narodowej w zakresie standardów jakościowych placówki oraz programów nauczania i sposobu prowadzenia szkoleń. W 2011 roku Szkoła otrzymała Akredytację Wielkopolskiego Kuratorium Oświaty o numerze: 015/35/11

Programy nauczania przygotowane są przez twórczynię zawodu wizażystka-stylistka w Polsce. Zakres merytoryczny szkoleń pokrywa się ze stworzonym przez Anitę Folaron programem państwowego egzaminu zawodowego.

Prywatna Szkoła Anity Folaron, jako jedyna w Polsce oferuje Szkolenie Roczne, którego praktyki honorowane są przez Wielkopolską Izbę Rzemieślniczą jako tożsame z praktyką zawodową niezbędną do przystąpienia do egzaminu czeladniczego. Absolwent może zatem przystąpić do tegoż egzaminu w dowolnym terminie po ukończeniu Szkolenia Rocznego.

W 1996 roku Anita Folaron, jako doświadczona wizażystka wstąpiła na drogę wykładowcy i nauczyciela, nauczając swego kunsztu na jednych z pierwszych szkoleń z makijażu w Polsce, które organizowała w sali swojego domu w Skórzewie (Poznań).

Dzięki takiej placówki, jako uzupełnienia do programów szkoleniowych twórczyni zawodu, Szkoła otrzymała pierwszą w Polsce Akredytację Kuratorium Oświaty dla prywatnej szkoły wizażu.

W czasie ostatnich 23 lat pracy jako wizażystka/stylistka oraz blisko 20 lat jako szkoleniowiec, Anita współpracowała z wieloma osobistościami ze świata mody, biznesu, showbiznesu i polityki, angażując się w projekty i wydarzenia jak Miss Polonia czy wieloletnia organizacja Międzynarodowych Mistrzostw Polski w Makijażu Profesjonalnym.

Szkoła, posiadając wpis do Rejestru Instytucji Szkoleniowych (2.30/00061/2016) prowadzi współpracę z powiatowymi oraz wojewódzkimi urzędami pracy, dzięki czemu daje możliwość uzyskania dofinansowania dla uczestników kursów i szkoleń. Dowiedz się więcej...

Kadra wykładowcza

Anita Folaron

Dyrektor Szkoły, Wykładowca, Pierwszy Mistrz oraz Twórczyni Zawodu "Wizażystka/Stylistka"

Anna Chylewska

Paulina Palinkiewicz

Anna Dragan

Marta Wojewoda

Wykładowca, Czeladnik Fryzjerstwa, Wizażystka/Stylistka

Poznańska 111,
60-185 Skórzewo

Email: biuro@folaron.pl
Telefon: +48 508143398

Rachunek

Alior Bank: 122490000 50000400023730778

Firma niezwiązana z przedsiębiorcami o zbieżnych nazwiskach.